Grossglockner Hochalpenstrasse (B107) najpiękniejsza trasa w Austrii + Informacje praktyczne

Grossglockner Hochalpenstrasse (droga B107) w Alpach Austriackich to jedna z najbardziej widokowych dróg w Austrii. Wielu uważa, że jest ona najpiękniejszą trasą w Europie. Czy warto wybrać się z Salzburga do Karyntii drogą B107? Sprawdziliśmy to. Zobacz czego się spodziewać wybierając się na przejażdżkę trasą wysokogórską.


Atrakcje
Grossglockner Hochalpenstrasse w Austrii

Na początku sierpnia wybraliśmy się w kolejną samochodową podróż po europejskich krajach. Jednym z przystanków tej trasy był austriacki region Salzkammergut. Udając się z Austrii do Włoch postanowiliśmy przejechać się trasą Grossglockner. Relacje mogliście na żywo śledzić na naszym facebooku. 


Cena
Punkt poboru opłat w Ferleiten

Austria
Z pozdrowieniami z Austrii

Atrakcje
Konie na Grossglockner

Trasę Grossglockner pokonaliśmy z północy na południe. Na poniższej mapie zaznaczyliśmy jej przebieg. Droga jest płatna (na końcu wpisu więcej szczegółów), dlatego też jej początek zaznaczyliśmy od punktu poboru opłat "Mautstelle Ferleiten".Tego dnia mieliśmy się spodziewać silnych opadów deszczu i burzy. Śledziliśmy pogodę dosłownie co godzinę. Istniało nawet ryzyko, że trasa na okres przejścia burzy zostanie zamknięta. Tak się jednak nie stało i szczęśliwie dla nas, zaczęło dopiero padać w momencie kiedy już praktycznie opuszczaliśmy Grossglockner Hochalpenstrasse

Austria
Wysokoalpejska droga w Austrii

Austria
Grossglockner Hochalpenstrasse

Austria
Sierpień - Grossglockner

Austria
Grossglockner Hochalpenstrasse w 2019 roku


Zawsze możesz wrócić do wspomnianej relacji. Wystarczy przejść na naszego facebooka.Przemieszczając się wspomnianym wyżej odcinkiem drogi B107 jest wiele możliwości postoju (wzdłuż pobocza lub na poboczu). Zanim przejdziemy do informacji praktycznych, pokażemy jeszcze kilka zdjęć.

Austria
Austria Grossglockner 

Atrakcje
Austria Grossglockner 

Sklep
Austria Grossglockner 

Austria
Austria Grossglockner 
Informacje praktyczne - Grossglockner Hochalpenstrasse

Koszt przejazdu trasy Grossglockner Hochalpenstrasse.
Za pojazd osobowy w 2019 roku zapłaciliśmy 36,50 €. Aktualny cennik dostępny jest pod tym linkiem (klik).


Grossglockner
Jeden z przystanków na Grossglockner Hochalpenstrasse

Warunki panujące na Grossglockner Hochalpenstrasse. Warto śledzić aktualne warunki pogodowe na trasie. Na tej stronie (klik) zawsze znajdziemy taką informacje. W niektórych okresach wjazd jest możliwy jedynie z założonymi na kołach łańcuchami śniegowymi. Należy również pamiętać, że trasa w okresie zimowo-wiosennym jest zamknięta.


Austria
Atrakcja Austrii - Grossglockner

Kamery na trasie Grossglockner. W wybranych miejscach na trasie zainstalowane są kamery. Obraz z kamer na żywo możemy znaleźć pod tym linkiem (klik).


Atrakcje
Trasa wysokogórska Grossglockner w Austrii

Kaiser-Franz-Josefs-Höhe,  panorama z widokiem na Grossglockner i Pasterze. Dotrzeć można tutaj wygodnie samochodem (parking w garażu / bezpłatny). Mieści się tutaj spore centrum turystyczne, gdzie można dowiedzieć się wiele ciekawostek o Grossglockner. W tym miejscu istnieje duże prawdopodobieństwo na spotkanie żyjących tutaj dziko koziorożców czy świstaków.

Grossglockner
Trasa wysokogórska - Grossglockner

Grossglockner
Rozległe górzyste tereny na długo zapadną w pamięci

Grossglockner
Warto zobaczyć na własne oczyZobacz także:
Film z naszego Road Tripa znajdziesz na naszym YouTubie


Zapraszamy również do subskrybowania naszego Instagrama oraz facebooka, gdzie oprócz informacji praktycznych powiadamiamy o nowych wpisach oraz inspirujemy do podróżowania.

Komentarze

 1. Od lat wybieram sie w te strony, jakoś jednak ciągle jest coś ważniejszego. Wasza relacja
  jest świetna i nas tyle mobilizująca, że koniecznie muszę wrócić do tego tematu i wybrać
  się w tamte strony. Dzięki i pozdrawiam.
  Kris

  OdpowiedzUsuń
 2. Chmury faktycznie niezbyt przyjemne, ale na szczęście jakoś burza Was ominęła :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

O nas
Cześć tu Maja i Marcin (Travelki). W 2013 roku założyliśmy blog Travelek24.pl. Jesteśmy małżeństwem uwielbiającym podróżowanie samochodem na własną rękę. Włochy, Chorwacja i Grecja to wiodące kierunki naszych wojaży. W przerwach pomiędzy planowaniem kolejnych wyjazdów zdarza się nam polecieć także w dalsze, nieco bardziej egzotyczne miejsca. Każda nasza podróż kończy się jednak w tym samym miejscu. W Olsztynie na Warmii. To właśnie jego urokami i walorami cieszymy się na co dzień.