Atrakcje Austrii - Schafberg. Szczyt na który zabraliśmy nasze dziecko.

Jest takie atrakcyjne miejsce w Austrii, które nasza rodzina zapamięta na długo. Roztacza się stamtąd jedna z najpiękniejszych panoram jakie mieliśmy okazje zobaczyć na własne oczy. Może i ty, czytając ten artykuł zamarzysz, aby właśnie się tam znaleźć.

Austria
Schafbergspitze - Austria 

Na początku sierpnia wybraliśmy się w kolejną samochodową podróż po europejskich krajach. Jednym z przystanków tej trasy był austriacki region, który nazywa się Salzkammergut. Dość szczegółowo relacjonowaliśmy jej przebieg na naszym facebooku


Austria
Atrakcja w Austrii, kolei zębata na szczyt Schafberg

Austria
Schafberg - Austria

Jedną z najpiękniejszych panoram jakie widzieliśmy na własne oczy odnajdziecie na szczycie Schafberg. To warta odwiedzenia atrakcja Austrii.

Na szczyt Schafberg można dotrzeć na dwa sposoby, pieszo lub za pomocą kolei zębatej. My skorzystaliśmy z opcji nr. 2 i udaliśmy się najpierw do kas, aby zakupić bilety.

Atrakcje
Czerwona kolejka wygląda ślicznie

Austria
Schafberg - Widok

Austria
Atrakcje w Austrii

Zawsze możesz wrócić do wspomnianej relacji. Wystarczy przejść na naszego facebooka.


Wjazd kolejką zębata atrakcją dla całej rodziny.


Kolejka do kas wydawała się na początku długa, ale wszystko odbywa się tu szybko i sprawnie. Po kwadransie w rękach mamy bilety, aby ruszyć na szczyt Schafberg (Schafbergspitze).

Austria
Na szczycie zrobiło się znacznie chłodniej

Austria
Koniec trasy, docieramy na szczyt

Austria
Schafbergspitze w Austrii

W tym miejscu warto dodać, że system zarządzania turystami jest doskonale rozwiązany. Kupując bilet deklaruje się obok godziny wjazdu, także godzinę powrotu. Zrównoważona jest więc ilość biletów względem ilości miejsc w kolejce. 

Atrakcje
Schafbergspitze - Austria

Schafbergspitze
Austria Atrakcje

Austria
Widoki czasami przypominają te z samolotu

Około 40 minut oczekiwania i przyszła nasza kolei. Udajemy się w stronę peronu, gdzie znajdują się bramki przez które przepuszcza ( z ważnym biletem) konduktor. Jeżeli ktoś nie zjawi się o czasie, wpuszczane są osoby oczekujące na następny kurs. Takich nie brakuje.

Austria
Miejsc na piknik nie brakuje

Austria
Widoki :)

Po chwili ruszamy już pod górę. Miejsca w wagonach nie ma zbyt wiele, jeden obok drugiego można rzec, że "na ścisk". Tę drobną niedogodność rekompensują widoki, które zachwycają praktycznie przez całą podróż.

Austria
Schafbergspitze w Austrii

Atrakcje
W pewnym momencie zrobiło się ciepło

Szczyt Schafberg (Schafbergspitze), widok dla którego warto tu przyjechać

Kolei zębata dociera na szczyt Schafbergspitze (1783 m n.p.m.). Na górze musimy ubrać kurtki. Widać stąd 13 jezior i liczne szczyty sąsiednich gór. Panorama robi na nas ogromne wrażenie.

Salzkammergut
Austria - Atrakcje

Szczyt w Austrii
Tylko podziwiać

Alpy Austriackie
Turystów nie brakujeNa szczycie znajduje się hotel oraz lokale gastronomiczne w których można zjeść posiłek czy napić się lokalnego piwa. Góry Schafberg
Widoki pierwsza klasa


Praktyczne Informacje na temat wjazdu koleją zębatą (Schafbergbahn) na szczyt Schafberg w Austrii


- Koszt biletu ok. 32 € za 1 osobę dorosłą w dwie strony (zakupu biletu można dokonać także online klik)
- Czas wjazdu - 40 minut (w jedną stronę)
- Rozkład kursów (do pobrania klik)
- Adres: Markt 35 5360 St. Wolfgang


Zobacz także:
Film z naszego Road Tripa znajdziesz na naszym kanale YouTube


Zapraszamy również do subskrybowania naszego Instagrama oraz facebooka, gdzie oprócz informacji praktycznych powiadamiamy o nowych wpisach oraz inspirujemy do podróżowania.
Komentarze

Prześlij komentarz

O nas
Cześć tu Maja i Marcin (Travelki). W 2013 roku założyliśmy blog Travelek24.pl. Jesteśmy małżeństwem uwielbiającym podróżowanie samochodem na własną rękę. Włochy, Chorwacja i Grecja to wiodące kierunki naszych wojaży. W przerwach pomiędzy planowaniem kolejnych wyjazdów zdarza się nam polecieć także w dalsze, nieco bardziej egzotyczne miejsca. Każda nasza podróż kończy się jednak w tym samym miejscu. W Olsztynie na Warmii. To właśnie jego urokami i walorami cieszymy się na co dzień.