Lago di Dobbiacio (Toblacher See) w Dolomitach - Informacje

Jezioro Toblacher - Informacje

Lago di Dobbiacio (niem. Toblacher See) leży w Południowym Tyrolu. Jest to jedno z najpiękniejszych jezior w Dolomitach. Wchodzi w skład rezerwatu przyrody Tre-Cime (niem. Drei-Zinnen). Odwiedzającym z pewnością spodoba się widok na góry Val di Landro (niem. Höhlensteintal), który z tego miejsca jest wyjątkowy.


Lago di Dobbiacio Dolomity
Lago di Dobbiacio (Toblacher See) w Dolomitach

Odwiedziliśmy to miejsce w sierpniu i mamy dla ciebie garść praktycznych informacji, które pomogą ci w organizacji pobytu nad tym pięknym górskim jeziorem. 


Spis treści

1. Lago di Dobbiacio położenie i mapa
2. Lago di Dobbiacio jak dojechać 
3. Lago di Dobbiacio autobus z Dobbiacio
4. Lago di Dobbiacio samolotem 
5. Lago di Dobbiacio parking
6. Lago di Dobbiacio kąpiel
7. Lago di Dobbiacio spacer wokół jeziora
8. Lago di Dobbiacio wędkowanie

9. Lago di Dobbiacio z małym dzieckiem > 3 r.ż.


Lago di Dobbiacio położenie i mapa


Jezioro Dobbiacio położone jest w północno-wschodniej części Włoch przy miejscowości o tej samej nazwie Dobbiacio (niem. Toblach). Niespełna 20 km odcinek dzieli je od innego znanego jeziora w Dolomitach Lago di Braies (więcej na jego temat znajdziesz tu klik).

Lago di Dobbiacio Dolomity
Lago di Dobbiacio sierpień 2019

Położenie jeziora Dobbiacio na mapie

Lago di Dobbiacio jak dojechać

Do jeziora Dobbiacio można dostać się komunikacją publiczną, samochodem lub z lokalnymi biurami podróży, które w swojej ofercie mają wycieczkę do tego miejsca. Najprościej jednak pojechać własnym samochodem. 

Lago di Dobbiacio Dolomity
Spacerując wokół jeziora dochodzimy do rzeki 

Lago di Dobbiacio autobus z Dobbiacio

Autobus linii 445 z miejscowości Dobbiaco (niem. Toblach) kursuje z dużą częstotliwością, a koszt to ok. 4 Euro w jedną stronę. Aktualne połączenia można sprawdzić np. na tej stronie (klik).

Lago di Dobbiacio Dolomity
Rozkład jazdy autobusów można sprawdzić na tej stronie

Lago di Dobbiacio najbliższe lotnisko

W najbliższej okolicy jeziora Dobbiacio nie ma żadnego międzynarodowego lotniska. Dwa najbliżej zlokalizowane to lotnisko w Wenecji (odległość ok. 185 km) lub w Weronie (odległość ok. 255 km) skąd można dotrzeć np. wynajętym samochodem.

Lago di Dobbiacio Dolomity
Spacer wokoło jeziora Dobbiacio jest bardzo przyjemny

Lago di Dobbiacio parking

Jeżeli chcesz odwiedzić jezioro Dobbiacio (niem.Toblacher See) samochodem, będziesz zobowiązany pozostawić samochód na płatnym parkingu (1 Euro / 1h w 2019 roku). Dobrą alternatywą jest parking przy restauracji, która znajduje się nad jeziorem. Parking dla gości jest bowiem darmowy.

Lago di Dobbiacio Dolomity
Przy Lago di Dobbiacio można zjeść w restauracji

Lago di Dobbiacio kąpiel

Kąpiel w jeziorze Dobbiacio nie jest zalecana ze względu na ekstremalnie niskie temperatury wody.

Lago di Dobbiacio Dolomity
Lago di Dobbiacio w Dolomitach

Lago di Dobbiacio spacer wokół jeziora

Spacer wokoło jeziora Dobbiacio zajmuje około 50 minut 
i w żaden sposób nie jest wymagający. Teren jest równy i przyjemnie się spaceruje. Dopełnieniem są malownicze widoki. Czego chcieć więcej?

Lago di Dobbiacio Dolomity
Lago di Dobbiacio spacer wokoło jeziora jest przyjemny

Lago di Dobbiacio wędkowanie

Połów ryb w jeziorze Dobbiacio jest dozwolony, należy jednak najpierw zadbać o pozwolenie. Można je nabyć w biurze informacji turystycznej w Dobbiacio (niem. Toblach) lub w restauracji, która działa nad samym jeziorem. 

Lago di Dobbiacio Dolomity
Lago di Dobbiacio w Dolomitach

Lago di Dobbiacio z dzieckiem > 3 r.ż.

Jezioro Dobbiacio jest idealnym miejscem na spokojną rodzinną wycieczkę. Rozwinięta tutaj jest doskonale ścieżka zarówno piesza jak i rowerowa. Sam spacer w otoczeniu pięknej przyrody należy do przyjemnych i łatwych. Można swobodnie obejść jezioro także z wózkiem dziecięcym.

Lago di Dobbiacio Dolomity
Lago di Dobbiacio 2019

Jeżeli ktoś z Was już tam był i chciałby coś dodać co mogłoby pomóc innym w zaplanowaniu swojego pobytu nad Lago di Dobbiacio koniecznie zostawcie komentarz pod artykułem. Dzięki.Zobacz także:

Zapraszamy również do subskrybowania naszego Instagrama oraz facebooka, gdzie oprócz informacji praktycznych powiadamiamy o nowych wpisach oraz inspirujemy do podróżowania.

Komentarze

  1. Przepiękne miejsce, jakby wyjęte z bajki. Pozdrawiam świątecznie! :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

O nas
Cześć tu Maja i Marcin (Travelki). W 2013 roku założyliśmy blog Travelek24.pl. Jesteśmy małżeństwem uwielbiającym podróżowanie samochodem na własną rękę. Włochy, Chorwacja i Grecja to wiodące kierunki naszych wojaży. W przerwach pomiędzy planowaniem kolejnych wyjazdów zdarza się nam polecieć także w dalsze, nieco bardziej egzotyczne miejsca. Każda nasza podróż kończy się jednak w tym samym miejscu. W Olsztynie na Warmii. To właśnie jego urokami i walorami cieszymy się na co dzień.