Lago di Carezza (Karersee) w Dolomitach - Informacje

Jezioro Carezza - Informacje

Lago di Carezza (niem. Karersee) leży w Południowym Tyrolu. Jest to jedno z najpiękniejszych jezior w Dolomitach. Wchodzi w skład rezerwatu przyrody Sciliar-Catinaccio (niem. Schlern-Rosengarten). Wybierając się w to miejsce zobaczysz malowniczy widok na masyw Latemar, którego odbicie ujrzysz w mieniących się w kolorach tęczy wodach jeziora. Dlatego też miejscowi nazywają Lago di Carezza - jeziorem tęczowym lub bajkowym. Odwiedziliśmy to miejsce w sierpniu i mamy dla ciebie garść praktycznych informacji, które pomogą ci w organizacji pobytu nad tym pięknym górskim jeziorem. 


Lago di Carezza informacje
Lago di Carezza (Karersee) w DolomitachSpis treści

1. Lago di Carezza położenie i mapa
2. Lago di Carezza jak dojechać 
3. Lago di Carezza autobus z Bolzano
4. Lago di Carezza samolotem 
5. Lago di Carezza parking
6. Lago di Carezza kąpiel
7. Lago di Carezza spacer wokół jeziora
8. Lago di Carezza wędkowanie

9. Lago di Carezza kataklizm w 2018 roku
10. Lago di Carezza z małym dzieckiem > 3 r.ż.Lago di Carezza położenie i mapa

Jezioro Carezza położone jest w północno-wschodniej części Włoch w samym środku lasu Karerwald. Nieopodal jeziora rozciągają się masywy górskie  Catinaccio (niem. Rosengarten) oraz Latemar. 
Położenie jeziora Carezza na mapie

Lago di Carezza Informacje
Lago di Carezza w sierpniu 2019

Lago di Carezza jak dojechać

Do jeziora Carezza można dostać się komunikacją publiczną, samochodem lub z lokalnymi biurami podróży, które w swojej ofercie mają wycieczkę do tego miejsca. Najprościej jednak pojechać własnym samochodem. 


Lago di Carezza Informacje
Lago di Carezza widok z jeziora


Lago di Carezza autobus z Bolzano


Do jeziora Carezza można dostać się komunikacją publiczną. Autobus linii 180.1 z miejscowości Bolzano (niem. Bozen) kursuje co 2-3 godziny, a koszt to ok. 5 Euro w jedną stronę. Czas przejazdu wynosi 45 minut. Aktualne połączenia można sprawdzić np. na tej stronie (klik).


Lago di Carezza rozkład jazdy autobusów z Bolzano

Lago di Carezza Informacje
Lago di Carezza w Dolomitach

Lago di Carezza Informacje
Okolicę nawiedziła w październiku 2018 roku potężna wichura


Lago di Carezza samolotem

W najbliższej okolicy jeziora Carezza nie ma żadnego międzynarodowego lotniska, dlatego też zalecamy wybrać najbliżej zlokalizowane, a są nimi lotniska w Wenecji (odległość ok. 200 km) lub w Weronie (odległość ok. 250 km) skąd można dotrzeć np. wynajętym samochodem, ale także autobusem do Bolzano. Warto wziąć pod uwagę także lotnisko w Bergamo (odległość ok. 280 km), gdzie z Polski często trafiają się bardzo tanie loty.


Lago di Carezza Informacje
Jezioro Carezza w Dolomitach

Lago di Carezza Informacje
Lago di Carezza - spacer wokoło jeziora zajmuje ok. 30 min


Lago di Carezza parking

Jeżeli chcesz odwiedzić jezioro Carezza (niem. Karersee ) samochodem, będziesz zobowiązany pozostawić samochód na płatnym parkingu (1 Euro / 1h w 2019 roku). Stąd udasz się podziemnym przejściem nad ścieżkę pieszą prowadzącą wokoło brzegu jeziora. Położenie parkingów przy jeziorze Carezza na mapie 

Lago di Carezza Informacje
Parking przy jeziorze Carezza (Karersee)

Lago di Carezza kąpiel

Jezioro Carezza otaczają drewniane balustrady, których przekraczanie jest niedozwolone. Nie ma więc możliwości kąpieli w Lago di Carezza.


Lago di Carezza Informacje
Lago di Carezza (Karersee) w Dolomitach


Lago di Carezza spacer wokół jeziora

Trasa spacerowa w około jeziora Carezza rozpoczyna się dla przyjezdnych samochodem od strony przejścia podziemnego. Jest to przejście przez które dostajemy się bezpośrednio z parkingu. Sam spacer nie jest wymagający i niezbyt długi. Obejście jeziora trwa ok. 30 minut. W tym czasie podziwiamy całą paletę kolorów na tafli jeziora i jeden z najpiękniejszych widoków na masyw górski Latemar.


Lago di Carezza Informacje
Jezioro Carezza - Atrakcja w Dolomitach


Lago di Carezza wędkowanie

Wędkowanie w jeziorze Carezza nie jest dozwolone. Osoby zainteresowane wędkowaniem w tych okolicach mogą rozważyć wykup pozwolenia w biurze informacji turystycznej w miejscowości Nova Levante (niem. Welschnofen) i połów w rzece Isarco (niem. Eisack).


Lago di Carezza Informacje
Widok z jeziora Carezza na pobliski masyw górski


Lago di Carezza niszczycielski kataklizm z 2018 roku

Najbliższa okolica jeziora Lago di Carezza została spustoszony poprzez wichurę w październiku 2018. Ogromny wysiłek służb sprawił, że dzisiaj okolica jest prawie uporządkowana.


Lago di Carezza Informacje
Kolorowe wody jeziora Carezza

Lago di Carezza z małym dzieckiem 

Jezioro Carezza obeszliśmy z naszym wówczas 2,5 latkiem w około godzinę. Młody większą część trasy przeszedł sam, a resztę na rękach taty. Nie zabieraliśmy w tym przypadku wózka. Jeżeli rozważasz zabranie wózka to nie będzie w tym miejscu większych niedogodności. Trasa jest łatwa i niewymagająca. 

Lago di Carezza informacje
Lago di Carezza w Dolomitach


Jeżeli ktoś z Was już tam był i chciałby coś dodać co mogłoby pomóc innym w zaplanowaniu swojego pobytu nad Lago di Carezza koniecznie zostawcie komentarz pod artykułem. Dzięki.Zobacz także:

Film z naszego Road Tripu znajdziesz na naszym YouTubie


Zapraszamy również do subskrybowania naszego Instagrama oraz facebooka, gdzie oprócz informacji praktycznych powiadamiamy o nowych wpisach oraz inspirujemy do podróżowania.Książki_kreacje_świąteczne - sprawdź na Ceneo

Komentarze

  1. Cóż za piękne miejsce. Na zdjęciach wcale nie widać, że jakiś czas temu przeszła tamtędy wichura.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

O nas
Cześć tu Maja i Marcin (Travelki). W 2013 roku założyliśmy blog Travelek24.pl. Jesteśmy małżeństwem uwielbiającym podróżowanie samochodem na własną rękę. Włochy, Chorwacja i Grecja to wiodące kierunki naszych wojaży. W przerwach pomiędzy planowaniem kolejnych wyjazdów zdarza się nam polecieć także w dalsze, nieco bardziej egzotyczne miejsca. Każda nasza podróż kończy się jednak w tym samym miejscu. W Olsztynie na Warmii. To właśnie jego urokami i walorami cieszymy się na co dzień.