Gołdap na weekend. Co warto zobaczyć? Atrakcje, zwiedzanie, okolica.

Gołdap to kolejna miejscowość, którą odwiedziliśmy w województwie warmińsko-mazurskim. Tak się złożyło, że nigdy wcześniej nie byliśmy w Gołdapi. Nasi znajomi często wspominali nam o tym miejscu, więc postanowiliśmy poświęcić jeden z naszych wolnych weekendów i zrobiliśmy sobie małą rodzinną wycieczkę do tego niedużego miasta. Gołdap i jego okolica bardzo przypadły nam do gustu, a to ze względu na to, że zapewnia wiele różnorodnych atrakcji. Cenimy takie miejsca w których można się zarówno zrelaksować jak i pozwiedzać ciekawą okolicę.

Warmia i Mazury
Gołdap, okolica Pięknej Góry, Warmia i Mazury

Nie wiem czy wiecie, ale Gołdap jest miastem uzdrowiskowym i to jedynym na Warmii i Mazurach. W jego centralnej części znajdują się tężnie solankowe, które mają korzystny wpływ w leczeniu górnych dróg oddechowych, alergii i innych dolegliwości. Na przyjezdnych czeka też grota solankowa, która ma podobne właściwości lecznicze.

Warmia i Mazury
Gołdap, Warmia i Mazury

Warmia i Mazury
Tężnie w Gołdapi, Warmia i Mazury

Warmia i Mazury
Tężnie Gołdap, Warmia i Mazury

Gołdap posiada obecnie piękną plażę z dobrze zagospodarowanym nadbrzeżem. Jeśli kogoś najdzie więc ochota na plażowanie to tutaj będzie miał ku temu dogodne warunki oraz możliwości.

Warmia i Mazury
Molo w Gołdapi, Warmia i Mazury

Warmia i Mazury
Gołdap, Warmia i Mazury

Koniecznie powinniście się udać też do dawnej wieży ciśnień, która obecnie pełni funkcję tarasu widokowego. Na jej szczycie zaś, mieści się przytulna kawiarnia w której można napić się kawy, ciesząc oczy widokami na miasto i okolicę. Na jej dole znajduje się natomiast malutki sklepik w którym można zakupić pamiątki. Wstęp jest płatny : dorośli 10 zł, dzieci do lat 7 bezpłatnie. Warto wspomnieć, że wieża czynna jest tylko w okresie letnim.

Warmia i Mazury
Widok z wieży ciśnień w Gołdapi, Warmia i Mazury

Warmia i Mazury
Restauracja w wieży ciśnień w Gołdapi, Warmia i Mazury

Warmia i Mazury
Gołdap, Warmia i Mazury

Na weekend zatrzymaliśmy się w zajeździe Piękna Góra, która oferuje wiele turystycznych atrakcji. To dobre miejsce dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. Jest park linowy, jest kąpielisko, kręgielnia, a w okresie zimowym działa stok narciarski. Charakterystycznym punktem tego miejsca jest znajdująca się na szczycie Pięknej Góry kawiarnia obrotowa z której można podziwiać zachód słońca.

Gołdap
Piękna Góra, Gołdap, Warmia i Mazury

Warmia i Mazury
Piękna Góra, Gołdap, Warmia i Mazury

Gołdap
Piękna Góra, Gołdap, Warmia i MazuryWarmia i Mazury
Piękna Góra, Gołdap, Warmia i Mazury

Warmia i Mazury
Gołdap, Warmia i Mazury

Piękna Góra
Gołdap, Warmia i Mazury

Gdzie szukać noclegów w Gołdapi?

Polecamy w tym celu zajrzeć na Booking. Zajazd "Piękna Góra" znaleźliśmy za pomocą wyszukiwarki, którą zamieściliśmy poniżej. Za dwudniowy pobyt, nasza trójka zapłaciła 300 zł. W szukanym przez nas okresie trudno było znaleźć lepszą ofertę cenową, ale przede wszystkim szukaliśmy czegoś, gdzie dwulatek miałby zapewnione jakieś atrakcje. Tak jak chociażby wejście na górę do kawiarni obrotowej czy bezkrwawe safari, które się tu w okresie letnim organizuje.

Będzie nam miło jeśli i ty skorzystasz z tej wyszukiwarki planując pobyt w Gołdapi. My otrzymamy za to drobną prowizje od portalu, ty zaś nie zapłacisz za swoją rezerwację ani grosza więcej.


Booking.com

Gołdap okolica

Okolica Gołdapi w okresie letnim jest bardzo atrakcyjna i zdecydowanie warto wybrać się na przejażdżkę. To bardzo widokowe trasy, czeka na Was mnóstwo malowniczych mazurskich krajobrazów. My np. pojechaliśmy zobaczyć mosty kolejowe w Stańczykach. To jednak nie wszystko co może zainteresować. Jeśli jesteście w tych stronach po raz pierwszy to warto także wybrać się do piramidy w Rapie czy zobaczyć bunkry w Mamerkach.

Warmia i Mazury
Stańczyki Mosty, Warmia i Mazury

Warmia i Mazury
Stańczyki okolica

Więcej zdjęć z Warmii i Mazur znajdziesz na naszym Instagramie Komentarze

  1. sama Gołdap nam się nie za bardzo podobała, głównie z powodu noclegu, który bardzo nas rozczarował. okolice jednak są przepiękne, a piramida w Rapie czy Stańczyki szalenie nam sie podobały. ogólnie warmińsko-mazurskie to przepiękna kraina, szkoda tylko, że z Krakowa tak strasznie tam daleko. ;)
    pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

O nas
Cześć tu Maja i Marcin (Travelki). W 2013 roku założyliśmy blog Travelek24.pl. Jesteśmy małżeństwem uwielbiającym podróżowanie samochodem na własną rękę. Włochy, Chorwacja i Grecja to wiodące kierunki naszych wojaży. W przerwach pomiędzy planowaniem kolejnych wyjazdów zdarza się nam polecieć także w dalsze, nieco bardziej egzotyczne miejsca. Każda nasza podróż kończy się jednak w tym samym miejscu. W Olsztynie na Warmii. To właśnie jego urokami i walorami cieszymy się na co dzień.