Sardynia najpiękniejsze plaże - La Pelosa (Stintino)

Na północnym krańcu Sardynii u stóp przylądka Capo Falcone, nieopodal małej wioski rybackiej znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż tej wyspy - Plaża La Pelosa. Drobny jasny piasek, świecąca turkusowa woda, sporo płycizn i panorama jak z pocztówki. Tak możemy krótko scharakteryzować to miejsce. Pokusilibyśmy się nawet z takim stwierdzeniem, że wystarczyłoby dodać jeszcze opadające palmy kokosowe i wyłoniłby się obraz znany z najpiękniejszych karaibskich wysp. La Pelosa uznawana jest przez wielu za najpiękniejszą plaże Sardynii. Czy nią jest? Nie możemy potwierdzić ani zaprzeczyć, wszystkich po prostu nie sposób było zobaczyć, spędzając zaledwie 2 tygodnie na Sardynii. Niemniej jednak to urokliwe miejsce jest godne polecenia.

Sardynia La Pelosa
Plaża La Pelosa, Stintino Sardynia

Z plaży La Pelosa roztacza się wspaniały widok na małą, nieco oddaloną od brzegu wyspę Piana na której stoi aragońska wieża pochodząca z 1578 roku. Jest ona znakiem rozpoznawczym tej malowniczej sardyńskiej okolicy. My co prawda osobiście tego nie próbowaliśmy, ale z sąsiadującej zatoki o podobnie brzmiącej nazwie  La Pelosseta można pieszo udać się pod jej mury.

Sardynia
Plaża La Pelosa, Sardynia

Sardynia
Plaża La Pelosa, Sardynia

Sardynia
Plaża La Pelosa, Sardynia

Do dyspozycji przyjezdnych jest sporo miejsc parkingowych, ciągną się one praktycznie wzdłuż całej plaży, która ma około 400 m. Na początku czerwca nie mieliśmy kłopotów, aby zaparkować, a na dodatek ominęła nas również dość spora opłata parkingowa (2,50 Eur/h). Administracja tego dnia uruchamiała dopiero parkometry, a więc nie było nawet jak dokonać płatności. Podobno to miejsce bardzo zatłoczone w lipcu / sierpniu, więc warto wziąć to pod uwagę podczas planowania odwiedzin w tym miejscu.

Sardynia
Plaża La Pelosa, Sardynia

Sardynia
Plaża La Pelosa, Sardynia

Sardynia
Plaża La Pelosa, Sardynia

Plaża La Pelosa znajduje się około 3 km od  Stintino, miejscowości która jest znanym sardyńskim kurortem wakacyjnym.
To właśnie tutaj najłatwiej będzie znaleźć dogodny hotel lub apartament dla osób planujących wypoczynek w tej części wyspy.
Ze względu na łagodne zejście do morza i wspomniane już wcześniej liczne płycizny spodoba się tu na pewno rodzinom z małymi dziećmi. Dodatkowym atutem jest bliskość lotniska Alghero, które oddalone jest ok. 45 km od Stintino. Istnieją obecnie także tanie połączenia lotnicze z wielu włoskich miast, ale i z europejskich stolic np. z Londynu. Aktualne linie lotnicze, które latają do Alghero można sprawdzić na stronie lotniska.


Położenie plaży La Pelosa na mapie Sardynii

Sardynia
Plaża La Pelosa, Sardynia

Sardynia
Plaża La Pelosa, Sardynia

Sardynia
Plaża La Pelosa, Sardynia

Sardynia
Plaża La Pelosa, Sardynia

Przy plaży La Pelosa znajduje się restauracja, działa też hotel. Jest tu wszystko co nam będzie potrzebne, aby spędzić tu cały dzień. Warto wspomnieć, że władze wprowadziły w zeszłym roku nowe regulacje dla plażowiczów mające związek z ochrona środowiska. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu były tutaj ponad metrowe wydmy, aby więc ograniczyć dalsze postępowanie ich ubywania to na plaży nie powinniśmy kłaść bezpośrednio ręczników plażowych na piasek. Uchronić przed tym ma gładka mata plażowa na której dopiero kładziemy ręcznik. Niedostosowanie się do nowego nakazu może być karane wysokim mandatem, warto więc zaopatrzyć się o taką matę przed przyjazdem.

Sardynia
Plaża La Pelosa, Sardynia

Sardynia
Plaża La Pelosa, Sardynia

Szukacie dodatkowych informacji na temat Sardynii? Zajrzyjcie do naszych poprzednich wpisów.

Promy na Sardynie, ceny, Informacje praktyczne
Atrakcje Sardynii: Capo Testa półwysep z granitu
San Teodoro - plaże, rekomendacja noclegu, informacje praktyczne


Zapraszamy też na nasz Instagram, gdzie znajdziecie jeszcze więcej zdjęć z Sardynii

Komentarze

 1. Jestem zachwycona tymi kolorami. Na żywo musiało być tam jeszcze piękniej.

  OdpowiedzUsuń
 2. też dołączam się do zachwytów tymi nieziemskimi kolorami - przecudowne, wygląda jak raj. <3
  pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że Sardynia jest warta odwiedzenia, w takich rajskich klimatach można fajnie spędzić wakacje.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

O nas
Cześć tu Maja i Marcin (Travelki). W 2013 roku założyliśmy blog Travelek24.pl. Jesteśmy małżeństwem uwielbiającym podróżowanie samochodem na własną rękę. Włochy, Chorwacja i Grecja to wiodące kierunki naszych wojaży. W przerwach pomiędzy planowaniem kolejnych wyjazdów zdarza się nam polecieć także w dalsze, nieco bardziej egzotyczne miejsca. Każda nasza podróż kończy się jednak w tym samym miejscu. W Olsztynie na Warmii. To właśnie jego urokami i walorami cieszymy się na co dzień.