Jeziora Plitwickie w Chorwacji - Zwiedzanie, ceny, zdjęcia, informacje.

Park Narodowy Jezior Plitwickich odwiedziliśmy w zeszłym roku, podczas naszych wakacji w Chorwacji. Obszar składający się z 16 jezior, które łączą się pięknymi wodospadami to obowiązkowy punkt każdego turysty wybierającego się do Chorwacji. Jesteśmy pewni, że Jeziora Plitwickie Was oczarują.

Chorwacja
Jeziora Plitwickie, Chorwacja

Jeziora Pliwickie są bardzo popularnym kierunkiem turystycznym w Chorwacji, odwiedzanym w okresie letnim nawet przez kilka tysięcy osób dziennie. Dlatego też, aby uniknąć nie potrzebnych nerwów warto się przed przyjazdem zaznajomić z poniższymi zebranymi przez nas informacjami oraz wskazówkami.

Park Narodowy jezior plitwickich
Jeziora Plitwickie, Chorwacja

Chorwacja
Jeziora Plitwickie, Chorwacja

Co warto zabrać ze sobą zwiedzając Jeziora Plitwickie?
Wygodne obuwie, wygodną odzież , okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, krem przeciwsłoneczny, parasol, ewentualnie jakiś płaszcz przeciwdeszczowy.
Wszystko zależy w jakiej porze roku planujemy zwiedzanie Parku Narodowego Jezior Plitwickich.


Jeziora Plitwickie ile kosztuje wstęp? Cennik / Ceny biletów / Ceny parkingu 2018

Ceny biletów wstępu do Parku Narodowego Jezior Plitwickich
W okresie od 1.04 - 30.06 i w okresie od 1.09 - 31.10
Dorośli 150HRK (ok. 84zł*)
Dzieci od 7-18 lat 80HRK (ok. 45zł*)
Dzieci poniżej 7 roku życia - bezpłatnie

W okresie od 1.07 - 31.08
Dorośli do godziny 16:00 - 250HRK (ok.140zł*), od godziny 16:00 - 150HRK (ok. 84zł*)
Dzieci od 7-18 lat do godziny 16:00 - 110HRK (ok. 62zł*), od godziny 16:00 - 50HRK (ok. 28zł*)
Dzieci poniżej 7 roku życia - bezpłatnie

Ceny parkingu na terenie Parku Narodowego Jezior Plitwickich
Motocykl - 0HRK/h
Samochód osobowy - 7HRK/h (ok. 4zł*/h)
Camper - 70HRK/dzień (ok. 40zł*/dzień)
Samochód z przyczepą 70HRK/dzień (ok. 40zł*/dzień)
Autobus - 70HRK /dzień (ok. 40zł*/dzień)

* Średni kurs HRK/PLN to 0,56gr

W cenniku przewidziano zniżki dla grup oraz ulgi dla uczni i osób niepełnosprawnych, szczegóły zawsze można sprawdzić na oficjalnej stronie Parku Narodowego Jezior Plitwickich.

Kasy biletowe oraz punkt opłat parkingowych zlokalizowany jest w pobliżu parkingu. Odwiedzając to miejsce w szczycie turystycznym warto przybyć wcześnie rano, aby jak najszybciej zacząć zwiedzanie. Szkoda czasu na stanie w długich kolejkach czy szukanie miejsca parkingowego.

Chorwacja
Park Narodowy Jezior Plitwickich w Chorwacji

Chorwacja
Park Narodowy Jezior Plitwickich w Chorwacji

Chorwacja
Park Narodowy Jezior Plitwickich w Chorwacji

Jeziora Plitwickie - Trasy zwiedzania
Do dyspozycji jest 7 tras z czego jedna występuje w 2 wariantach, krótszym oraz dłuższym.
Trasy oznaczone zostały literami : A, B, C, E, F, H, K
Warto zwrócić uwagę, że niektóre trasy mogą być nieczynne.
Podczas naszego pobytu niespodziewanie zamknięto jedną z tras, gdyż na drogę spadł głaz, który musiał zostać usunięty przez obsługę.

Szczegółowe mapy oraz opisy wszystkich wymienionych tras można znaleźć na stronie Parku Narodowego Jezior Plitwickich.

Jeziora Plitwickie
Wodospady Jezior Plitwickich, Chorwacja

Chorwacja
Wodospady Jeziora Plitwickie, Chorwacja

Dla nas optymalnym wyborem zwiedzania Jezior Plitwickich była trasa oznaczona literką C, która zdecydowaliśmy się wybrać. Zapewnia ona różnorodność podczas całej wędrówki, oprócz spaceru po drewnianych kładkach w niżej położonych częściach, zapewnia przepłynięcie statkiem i szybki powrót autobusem na końcu trasy. Całość udało nam się pokonać w nieco ponad 6 godzin, wliczając w ten czas dłuższą przerwę na posiłek. Warto przypomnieć, że wędrowaliśmy we trójkę z 7 miesięcznym dzieckiem w nosidełku.

Chorwacja
Jeziora Plitwickie, Chorwacja

Jeziora Plitwickie z małym dzieckiem
Nie widzimy żadnych przeciwwskazań, aby wybrać się tu z małym dzieckiem. Jak już wyżej wspominaliśmy, my na całą wędrówkę zabraliśmy ze sobą naszego wówczas 7 miesięcznego synka, którego nieśliśmy przez całą drogę w nosidełku. Wskazane są oczywiście częste przerwy, szczególnie jeśli doskwiera upał. Na trasie znajdziemy jednak sporo miejsc, podczas których można nabrać sił do dalszej wędrówki.

Wybranie się z wózkiem dziecięcym do jezior plitwickich wydaje się chyba nie być dobrym pomysłem, obserwowaliśmy bowiem rodziców, którzy musieli co jakiś czas przeprawiać się przez nie zawsze szeroki i równy teren. Dodatkowo na niektórych odcinkach do pokonania są stopnie. Doskonałym pomysłem wydaje się nosidełko.

Park Norodowy Jezior Plitwickich w Chorwacji
Jeziora Plitwickie noclegi
Jeśli poszukujecie noclegów w pobliżu Parku Narodowego Jezior Plitwickich, warto zapoznać się z ofertą noclegową na stronie booking.com, my wybraliśmy się na całodniowy wyjazd podczas dłuższego pobytu na wyspie Krk.

Chorwacja
Park Narodowy Jezior Plitwickich w Chorwacji

Chorwacja
Park Narodowy Jezior Plitwickich w Chorwacji

Jeziora Plitwickie jak dojechać?
Najlepszym pomysłem jest chyba zaplanowanie zwiedzania w drodze nad chorwacką część Adriatyku. Może w tym miejscu trochę uogólnimy, ale większość z Was zapewne wybiera się do Chorwacji nad morze, a w szczególności do Środkowej Dalmacji. W tym kontekście najrozsądniej będzie zaplanować zwiedzanie jadąc z Polski lub wracając do Polski, gdyż Jeziora Plitwickie znajdują się niedaleko głównej trasy, a jeśli macie ochotę zatrzymać się w pobliżu na noc to warto rozważyć miejscowości Rakovica lub Plitwice. Poniższa mapa jest interaktywna, a więc można ją dowolnie oddalać i przybliżać.

Przykładowa trasa: Warszawa - Park Narodowy Jezior Plitwickich - Split
Zachęcamy również do polubienia naszych profili na facebooku i instagramie na których znajdziecie jeszcze więcej ciekawostek oraz zdjęć o tematyce podróżniczej. 

Komentarze

  1. Bardzo pomocny wpis zwłaszcza, że tegoroczny urlop spędzamy na Krk i wycieczka nad Jeziora Plitwickie też jest przewidziana 😊 serdeczne pozdrowienia dla całej trójki jowita

    OdpowiedzUsuń
  2. Tyle już o nich słyszeliśmy :) ale południowa Chorwacja jeszcze przed nami :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

O nas
Cześć tu Maja i Marcin (Travelki). W 2013 roku założyliśmy blog Travelek24.pl. Jesteśmy małżeństwem uwielbiającym podróżowanie samochodem na własną rękę. Włochy, Chorwacja i Grecja to wiodące kierunki naszych wojaży. W przerwach pomiędzy planowaniem kolejnych wyjazdów zdarza się nam polecieć także w dalsze, nieco bardziej egzotyczne miejsca. Każda nasza podróż kończy się jednak w tym samym miejscu. W Olsztynie na Warmii. To właśnie jego urokami i walorami cieszymy się na co dzień.