Jamajka Nine Mile, czyli wizyta u Boba Marleya

Nine Mile na Jamajce to zdecydowanie obowiązkowe miejsce dla każdego fana Boba Marleya. Oprócz grobowca w którym pochowany został artysta wraz ze swoim bratem, znajduje się tu jeszcze grób matki Boba, jego dom rodzinny oraz miejsca w których Marley często medytował.

Jamajka
Jamajka, Nine Mile


Po przekroczeniu bramy można poczuć autentyczność oraz wyjątkowość tego miejsca.
Spokój, luz, naprawdę da się na chwilę zapomnieć o bożym świecie.

Jamajka, Nine Mile

Jamajka, Nine Mile

Do Nine Mile dojechaliśmy w godzinach popołudniowych. Spodziewaliśmy się raczej tłumu turystów, ale tego tu nie ma.
Nie wiemy czy to wina pory w której tu docieramy czy może dnia kiedy tu jesteśmy. Sporadycznie docierają niewielkie grupy turystów.

Jamajka
Jamajka, Nine Mile

Nine Mile
Nine Mile, Jamajka

Niewielka wioska, zupełnie nie pozorna, praktycznie niczym nie różniąca się od tych przez które przejeżdżaliśmy dotychczas na Jamajce. W oczy rzucają się jedynie drobne szczegóły takie jak pomalowane w żółto-zielone barwy budynki. Niejednokrotnie z podobiznami lub jakimś akcentem artysty.

Jamajka
Szkoła w Nine Mile, Jamajka

Jamajka
Nine Mile, Jamajka

Nine Mile, Jamajka

Musieliśmy przebyć trochę drogi, żeby tu dojechać. W tym miejscu warto powiedzieć, że droga z Rio Bueno przez  Brown Town do Nine Mile należała do jednych z najbardziej malowniczych tras jakie mieliśmy okazje przebyć. Wąska, miejscami kręta droga, wiedzie porośniętymi niespotykaną roślinnością wzgórzami. Zapewniając ciągle ciekawe widoki.


Uśmiechnięci gospodarze Nine Mile chętnie pozują do zdjęć, pierwszy raz podczas naszego pobytu na Jamajce czujemy się naprawdę swojsko i beztrosko. Panuje tu wyjątkowa, spokojna atmosfera.

Nine Mile, Jamajka

Nine Mile, Jamajka

Przewodnik oprowadza nas po ogrodzonej posesji, pokazuje pokój gwiazdy Raegge, jego grób, grób jego matki.
Opowiada ciekawostki z życia Boba. Nie jesteśmy aż takimi fanami Marleya, żeby znać jego dokładny życiorys,
dlatego z wielkim zainteresowaniem słuchamy co mówi przewodnik. Czy wiedzieliście, że Marley ma aż 11-cioro dzieci :)

Nine Mile, Jamajka

Nine Mile, Jamajka

Nine Mile, Jamajka

Nine Mile, Jamajka

Zwieńczeniem tej wizyty jest koncert open air dla garstki przybyłych turystów. Panowie na żywo grają największe przeboje Boba Marleya. Trochę szkoda, że trzeba się zbierać, czeka nas długa powrotna podróż.

Nine Mile, Jamajka

Nine Mile, Jamajka

Pozostałe wpisy o Jamajce na naszym blogu:

Rasta Camp w Górach Błękitnych na Jamajce
Jamajka - Co zobaczyć? Informacje praktyczne, ceny

Film z naszej podróży na Jamajkę znajdziecie również w serwisie youtube


Komentarze

  1. Musiała to być ciekawa wycieczka :) ja również nie znam za bardzo życiorysu Boba, pewnie i mnie by to zainteresowało :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

O nas
Cześć tu Maja i Marcin (Travelki). W 2013 roku założyliśmy blog Travelek24.pl. Jesteśmy małżeństwem uwielbiającym podróżowanie samochodem na własną rękę. Włochy, Chorwacja i Grecja to wiodące kierunki naszych wojaży. W przerwach pomiędzy planowaniem kolejnych wyjazdów zdarza się nam polecieć także w dalsze, nieco bardziej egzotyczne miejsca. Każda nasza podróż kończy się jednak w tym samym miejscu. W Olsztynie na Warmii. To właśnie jego urokami i walorami cieszymy się na co dzień.