Malcesine nad Gardą - Atrakcje i zwiedzanie

Niespełna 4 tys. Malcesine położone jest u stóp góry Monte Baldo w północnej części jeziora Garda. Miasteczko rozpościera się wokół starożytnego zamku i pałacu (Palazzo dei Capitani). Tej malowniczo położonej  miejscowości nie mogliśmy pominąć wybierając się nad Gardę.

Garda
Malcesine, jezioro Garda, Włochy

Letni spacer po uroczym Malcesine zapadł nam dobrze w pamięci, zachwyciła nas swoim włoskim stylem, wąskimi uliczkami i górską scenerią.

Garda
Malcesine, Garda, Włochy

Gdzie zostawić samochód w Malcesine? / Gdzie parkować w Malcesine?

Nasz samochód pozostawiliśmy na sporym parkingu, który znajduje się tuż za informacją turystyczną. Nazwa parkingu to Campogrande car park (przy ulicy: via Gardesana) , godzina postoju kosztuje tu 1,60 Eur, zaś za bilet całodobowy zapłacimy 30 Eur. Listę wszystkich parkingów w Malcesine można znaleźć tutaj <kliknij> 

Garda
Malcesine, Garda, Włochy

Garda
Malcesine, Garda, Włochy

Symbolem miasta jest położony na skałach zamek - Castello Scaligero. Majestatycznie wznosi się nad wschodnim wybrzeżem Gardy. Doskonale zachowany zamek jest jedną z ważniejszych atrakcji nad całym jeziorem. Dzisiaj turyści tłumnie odwiedzają ten zabytek podczas zwiedzania starego miasta. Z twierdzy rozciąga się malowniczy widok na jezioro. Bilet wstępu do zamku kosztuje 5 Euro.

Malcesine, jezioro Garda

Malcesine, jezioro Garda

Garda
Malcesine, Garda, Włochy

Kolejka na szczyt góry Monte Baldo - Ceny przejazdów - rozkład kursów - ceny parkingów

Jedną z największych atrakcji nad jeziorem Garda jest wjazd kolejką na Monte Baldo (2218 m n.p.m.). Kolejka ma swój początek właśnie w Malcesine i odwiedzając tę miejscowość z pewnością warto to zrobić. Trasa składa się z dwóch etapów. Pierwszy to wjazd na wysokość 463m do San Michele i drugi zdecydowanie bardziej widowiskowy ze względu na obracająca się wokół własnej osi gondolę już na Monte Baldo. Chociaż mieści się tu spory podziemny parking (170 miejsc postojowych) to ciężko w późniejszych godzinach o wolne miejsca. Warto być już tutaj wcześnie rano, aby oszczędzić sobie czasu na szukanie wolnych parkingów.

Aktualne ceny i rozkład kursów można sprawdzić na stronie internetowej przewoźnika, która dostępna jest m.in. w języku angielskim tutaj <<klik>>.

Bilet normalny w obie strony to koszt 22 Euro za osobę.

Malcesne, jezioro Garda

Malcesine, Jezioro Garda

Malcesine, Jezioro Garda

Malcesine, Jezioro Garda

Starówka w Malcesine

Miasteczko na pewno spodoba się wszystkim miłośnikom Włoch :) Pełno jest wąskich romantycznych uliczek w których co chwilę coś się dzieje. Starówkę zdobią liczne detale, niestandardowe wystawy sklepowe, które zabiorą nas w nieco inny, trochę bajkowy świat. My zwiedzając Malcesine trafiliśmy nawet na ślub młodej pary z Anglii.

Malcesine, Jezioro Garda

Malcesine, jezioro Garda

Warto pokusić się na specjały włoskiej kuchni w jednej z wielu restauracji, gdzie dania serwowane są na świeżym powietrzu. Uliczni grajkowie zaś umilą nam czas oczekiwania na posiłek.

Malcesine, Jezioro Garda

Malcesine, Jezioro Garda

Malcesine, Jezioro Garda

Malcesine, Jezioro Garda

Malcesine, Jezioro Garda

Na talerzu króluje ryba: szczupak, lin czy węgorz wprost łowione z jeziora, ale nie tylko, nie brakuje również typowo włoskich potraw. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Malcesine, jezioro Garda


Malcesine Jezioro Garda

Rejsy po jeziorze Garda

Z portu mieszczącego się na starówce w Malcesine, możemy udać się statkiem rejsowym do sąsiedniego Limone. Sami nie korzystaliśmy z takiego rozwiązania, gdyż zwiedzaliśmy obie miejscowości w osobne dni. Naszym środkiem komunikacyjnym był samochód. Wybierając się na taki rejs musimy się liczyć z kosztem 9 Euro za osobę. Sama przeprawa nie trwa długo, bo 20 minut. Szczegółowy rozkład można znaleźć tutaj, wystarczy podać początek i koniec interesującego nas połączenia <<klik>>. Warto wspomnieć, że tras rejsowych po jeziorze Garda jest kilka i nie należy się ograniczać jedynie do wspomnianej przez nas relacji Malcesine-Limone.

Malcesine, Jezioro Garda

Malcesine, Jezioro Garda

Jeśli podczas spacerowania dopadnie nas zmęczenie to warto wybrać się na jedną z plaż w Malcesine. Zlokalizowane są one na obrzeżach starówki, zarówno po jednej jak i drugiej stronie linii brzegowej. Znajdziecie tam sporo dogodnych miejsc, aby rozłożyć kocyk i chwilę odpocząć.

Malcesine, Jezioro Garda

Malcesine, Jezioro GardaKomentarze

 1. Piękne miejsce. Idzie się zakochać.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastic picture of the wonderful Sea. The Mountains are so georgeous and i Love the houses in the little streets.
  Best susa

  OdpowiedzUsuń
 3. Rozmarzyłam się. Pięknie tam. Ale turystów pewnie nie brakuje.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Mile wspominam nasze odwiedziny nad Gardą , piękne tereny :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

O nas
Cześć tu Maja i Marcin (Travelki). W 2013 roku założyliśmy blog Travelek24.pl. Jesteśmy małżeństwem uwielbiającym podróżowanie samochodem na własną rękę. Włochy, Chorwacja i Grecja to wiodące kierunki naszych wojaży. W przerwach pomiędzy planowaniem kolejnych wyjazdów zdarza się nam polecieć także w dalsze, nieco bardziej egzotyczne miejsca. Każda nasza podróż kończy się jednak w tym samym miejscu. W Olsztynie na Warmii. To właśnie jego urokami i walorami cieszymy się na co dzień.