Dolina Logarska w Słowenii + Noclegi

Pośród Alp Kamnicko-Sawińskich znajduje się Dolina Logarska. Tego malowniczego zakątka Słowenii nie można ominąć planując podróż do tego kraju. Cały obszar Doliny Logarskiej został w nieznacznym stopniu przekształcony przez człowieka. Doświadczyć tu można zatem prawdziwej dzikiej przyrody.

Słowenia
Dolina Logarska- Słowenia

Za wjazd samochodem osobowym na teren Logarskiej Doliny zapłaciliśmy 7 Euro. Chwila w niewielkiej kolejce przy szlabanie, płacimy, otrzymujemy bilet i za chwilę przenosimy się do bajkowo-malowniczej scenerii.

Słowenia
Dolina Logarska- Słowenia
Po krótkiej chwili, widać ją w całej okazałości, chodzi o Logarską Lipę. To pomnik przyrody. Nie powinno to dziwić, nawet na takich "drzewnych laikach" - jak my, robi wrażenie. Podobno mierzy aż 24 m wysokości.
No i ten roztaczający się widok na góry i dolinę.

Słowenia
Dolina Logarska- Słowenia

Słowenia
Dolina Logarska

Słowenia
Dolina Logarska- Słowenia

Słowenia
Dolina Logarska- Słowenia
Nie można powiedzieć o tym miejscu, że nie istnieje tu turystyka, bo kiedy odwiedzamy to miejsce
to zwiedzających nie brakuje. Każdy jednak z szacunkiem porusza się po tym terenie.
Mimo brakujących tu śmietników, toitoi-ów i tego wszystkiego co kojarzy się Wam z "wszędobylską turystyką" jest bardzo czysto, sielsko - jak z obrazka.  My osobiście to bardzo doceniamy , niewiele jest takich miejsc.

Słowenia
Dolina Logarska- Słowenia

Słowenia
Informacja turystyczna, Dolina Logarska
Ciężko zobaczyć wszystkie cuda przyrody jednego dnia, nam także się to nie udaje. Mimo, że mamy do dyspozycji samochód to dróżki, szlaki - ścieżki docelowe do tych wszystkich miejsc, wymagają wędrowania. Aby zobaczyć wszystko, na spokojnie, bez pośpiechu, tak jak trzeba, warto poświęcić przynajmniej 3 dni.

Słowenia
Dolina Logarska- Słowenia

Słowenia
Dolina Logarska- Słowenia
My postanowiliśmy zobaczyć jedną z głównych atrakcji Logarskiej Doliny, chodzi o wodospad "Rinka". Podróżujemy obecnie z niemowlakiem i z tego też względu nie mogliśmy sobie pozwolić na dłuższe wędrówki. Praktycznie pod sam wodospad wiedzie wąska, ale za to asfaltowa droga na której końcu mieści się spory parking oraz nieduży bar. Stąd już tylko ok. 15 min spacer pośród lasu i już jesteśmy na miejscu. Ścieżka nie jest w żadnym stopniu wymagająca, dzieci czy starsze osoby nie powinny mieć obaw związanych z jej przejściem.

Słowenia
Wodospad Rinka w Dolinie Logarskiej

Słowenia
Wodospad Rinka w Dolinie Logarskiej
Przy wodospadzie "Rinka", na otaczających go skałach wisi tzw. "Orle gniazdo" - jest to po prostu mały bar z tarasem widokowym na to zjawisko przyrodnicze.

Słowenia
Orle Gniazdo przy wodospadzie Rinka

Słowenia
Wodospad Rinka w Dolinie Logarskiej

Słowenia
Dolina Logarska- Słowenia
Jeśli wybieracie się w to miejsce mamy dla Was także rekomendacje noclegową! Nieopodal wejścia do parku przyrody "Logarska Dolina" w małej, cichej i spokojnej wiosce: Robanov Kot


Pod tym adresem znajdziecie gościniec "Pri Rogovilcu", który sprosta wszelakim waszym oczekiwaniom :) Właściciele tworzą atmosferę, że poczujecie się jak w domu i to w dosłownym tego stopnia znaczeniu....
Gdzie obecnie na wstępie otrzymacie ciepłe, nowe kapcie? :) Do dyspozycji gości lodówka z zimnymi napojami, piwem i przekąskami. Za dodatkową opłatą (8Euro) śniadanie w koszyczku pod same drzwi pokoju. Parking przy samej posesji w cenie. Nawet skrawek plaży i leżaczka na zewnątrz się znajdzie :) Poniżej kilka zdjęć.

Słowenia
Gościniec Pri Rogovilcu, Robanov Kot

Słowenia
Gościniec Pri Rogovilcu, Robanov Kot

Słowenia
Gościniec Pri Rogovilcu, Robanov Kot
My byliśmy bardzo zadowoleni z całego pobytu. Żegnając się z tym miejscem ustaliliśmy z właścicielem, że jeśli ktoś zechciałby przyjechać z naszej rekomendacji otrzyma 5% zniżkę na pokój.
W tym celu należy skontaktować się z właścicielem pod tel. +38 631 380 194 lub pisząc na adres: ebraun.erjavec@gmail.com - Pan doskonale włada angielskim i niemieckim.
Proszę pamiętać, aby powołać się na Maję i Marcina z bloga travelek24.pl aby otrzymać zniżkę na pobyt.
Do dyspozycji pokoje 2 (jedno łóżko 2 os. 50Euro/ doba) oraz 3 osobowe (jedno łóżko 2 os. i jedno łóżko 1 os. 59Euro/doba)

Możecie zarezerwować noclegi również za pomocą booking, wystarczy kliknąć w poniższy link
https://www.booking.com/hotel/si/gostisce-rogovilc.html?aid=1557539&no_rooms=1&group_adults=2&room1=A%2CA&label=PriRogovicu


Przydatne informacje na temat Doliny Logarskiej / Co zobaczyć w Dolinie Logarskiej?

- Droga asfaltowa wiodąca przez Dolinę Logarską ma 7 km długości (jest to odcinek od wjazdu do wodospadu Rinka, drogę ta śmiało można pokonać pieszo, nawet z wózkiem dziecięcym, poruszają się tu pojazdy, ale ruch jest niewielki. Należy mieć na uwadze, że nie wszędzie wózkiem da się dojechać, jak np. na dróżkę wiodąca do wodospadu Rinka - ok. 15 min drogi.

- Atrakcją dla dzieci jest "Bajkowy Las", my nie skorzystaliśmy, mamy na to jeszcze za małe dziecko. Pobierana jest dodatkowa opłata 2,50 Eur/os. Tą atrakcje Doliny Logarskiej można odwiedzać  w godzinach od 10-18.

- Stary Modrzew nieopodal schroniska Klemencej jamie

- Wodospad Palenk - niestety dla nas z racji pobytu z niemowlakiem był już później nieosiągalny
* Warto spędzić w Dolinie Logarskiej więcej niż jeden dzień...

- Wodospady Brolznicy

- Źródło Crna


Europo Środkowo-Wschodnia z tej strony dopiero zaczynamy Cie poznawać! Miło nas zaskoczyłaś. Jesteśmy wręcz oczarowani.

Komentarze

 1. Na Słowenii byliśmy w pobliżu wybrzeża podczas naszej podróży poślubnej,a potem wracaliśmy tamtędy do domu. Piękny kraj, chętnie zobaczyłabym wiecej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. w Słowenii byłam, ale niestety w tym rejonie nie. po zdjęciach jednak widzę, że powinnam wziąć pod uwagę powrót do tego kraju, bo miejsca wygląda na przepiękne i wręcz... nieskażone :)

  OdpowiedzUsuń
 3. nie dziwię się, że jesteście oczarowani, bo wygląda to wszystko absolutnie przepięknie. ;) ja w tych stronach nie byłam jeszcze, bo ciągle coś ważniejszego mamy i jest nam tam totalnie nie po drodze. a szkoda, bo jest przepięknie. :)
  pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne miejsce. Już tęsknię za górami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczne widoki. :)
  Jest tyle uroczych miejsc, które warto zobaczyć. :)
  Pozdrawiam uroczych Podróżników.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak informacyjnie dla "dwóch kółek" - wjazd motocykla to 5 EUR. Sama dolina świetna z pięknymi widokami. Wodospad moim zdaniem ładniejszy od Savicy

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

O nas
Cześć tu Maja i Marcin (Travelki). W 2013 roku założyliśmy blog Travelek24.pl. Jesteśmy małżeństwem uwielbiającym podróżowanie samochodem na własną rękę. Włochy, Chorwacja i Grecja to wiodące kierunki naszych wojaży. W przerwach pomiędzy planowaniem kolejnych wyjazdów zdarza się nam polecieć także w dalsze, nieco bardziej egzotyczne miejsca. Każda nasza podróż kończy się jednak w tym samym miejscu. W Olsztynie na Warmii. To właśnie jego urokami i walorami cieszymy się na co dzień.