Kolory Toskanii wiosną

Będąc w tym roku w Toskanii, a konkretnie w drodze powrotnej z Elby postanowiliśmy kolejny raz wybrać się 
w krótka przejażdżkę po malowniczej dolinie Val d'Orcia. Cappella di Vitaleta, Bagno Vignoni, Pienza czy Agroturystyka Terapille (dom filmowego Gladiatora) to tylko kilka z miejsc, które położone są w tej części Toskanii. Te malownicze pejzaże łagodnych wzgórz porośniętych alejami cyprysów musicie zobaczyć po prostu 
na własne oczy. 

Cappella di Vitaleta
Cappella di Vitaleta, Toskania
Pierwszy raz byliśmy tutaj jesienną porą, kiedy gorące lato wypaliło już pozostałości zbóż na polach, a rosnąca trawa przybrała kolor wyblakłej zieleni. Tym razem było inaczej, wszystko budziło się do życia, było barwnie, 
a w powietrzu unosił się przyjemny zapach kwiatów, bo nadeszła właśnie wiosna. 

Włochy
Wiosna w Toskanii 2016
Włochy
Wiosna w Toskanii 2016
Włochy
Wiosna w Toskanii 2016
Mówi się, że wiosną jest tu najpiękniej. Porównując obie pory roku w których mogliśmy tutaj być, my również podtrzymujemy tę opinię. Na początku zatrzymaliśmy się w dobrze znanym nam miejscu. To co od razu rzuciło się w oczy to piękne drewniane drogowskazy, których poprzednim razem nie było. 

Toskania
Cappella di Vitaleta, Toskania wiosną 2016
Toskania
:)
Włochy
Wiosna w Toskanii 2016
Postanowiliśmy podążyć drogowskazem "Cappella di Vitaleta". Droga początkowo asfaltowa, później zmieniła się 
w gruntową, ale mimo, że chwilę wcześniej padało, była dobrej jakości i bez trudu mogliśmy nią przejechać.

Toskania
Wiosna w Toskanii 2016, San Quirico d'Orcia
Włochy
Toskania 2016
Toskania
Cappella di Vitaleta z drugiej strony, Toskania 2016
Dojechaliśmy praktycznie pod samą kapliczkę, samochody parkują tutaj "na dziko" na poboczu, a nas dzielił od niej tylko 10 minutowy przyjemny spacer. Wiatr delikatnie muskał zboże, z oddali dobiegały odgłosy kumkających żab.

San Quirico d"Orcia
San Quirico d'Orcia 2016
Toskania
Cappella di Vitaleta, Toskania 2016
Włochy
Wiosna w Toskanii 2016
To magiczne miejsce, pięknieje wiosną. Mimo że nie widać tego na zdjęciach, ludzi było sporo. Podchodzili robili zdjęcia. W polach można było dostrzec także ludzi rozkładających statywy.

Toskania
Toskania 2016
Wiosna
Cappella di Vitaleta 2016
Wiosna
Wiosna w Toskanii 2016
Kolejny przystanek to agroturystyka o nazwie "Terrapille", czyli słynny dom filmowego Gladiatora. Mimo wskazówek znalezionych w sieci mieliśmy trochę kłopotów, aby tam podjechać. Chociaż posiadłość widzieliśmy z głównej drogi, mieliśmy problem z obraniem prowadzącej do niej odpowiedniej polnej drogi. Ostatecznie drogę wskazał nam pracujący w polu rolnik :) 

Włochy
M&M, droga do domu filmowego Maximusa
Agroturystyka Terrapille znajduje się w niewielkiej odległości od Pienzy, którą także zwiedzaliśmy tego dnia. Mamy tyle zdjęć, że z pewnością powstanie o tym toskańskim miasteczku oddzielny wpis :)

Włochy
Okolice Pienzy, Toskania 2016
Toskania
Powrót do domu filmowego Gladiatora, Pienza 2016

Włochy
Wiosna w Toskanii 2016
Włochy
Toskania 2016


Jak Wam podoba się Toskania wiosną? Byliście? 

Zachęcamy również do polubienia naszych profili na facebooku i instagramie na których znajdziecie jeszcze więcej ciekawostek oraz zdjęć o tematyce podróżniczej.

Komentarze

 1. Dzięki Wam coraz częściej myślę o Toskanii. Nie wiem tylko, gdzie to wepchnąć w kalendarz. Coś jednak chyba wymyślę. Pozdrawiam.
  Kris

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znajdź miejsce w kalendarzu Kris ☺ Na pewno nie pożałujesz 😉

   Usuń
 2. Znam te miejsca znam!Cudowne, piękne, urokliwe. Kocham Toskanię całym sercem. Piszcie o niej, będę czytać! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowne zdjęcia. Muszę dopisać do miejsc wartych odwiedzenia. Co ja piszę... Do miejsc koniecznie które trzeba odwiedzić. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. beautiful pctures oof a wonderful place!
  best
  susa from Hamburg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Vielen Dank fuer Dein Kommentar Susa! Liebe Gruesse nach Hamburg! ☺

   Usuń
 5. Powiem szczerze, że Toskania nas bardzo rozczarowała. Może ze względu na porę, w której ją odwiedziliśmy? Wasza relacja i zdjęcia tylko zachęcają, musimy chyba wybrac się wiosną następnym razem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdziwą Toskanią chyba nie można się rozczarować. Przynajmniej nigdy się z taką opinia nie spotkaliśmy. Z tego co widzimy u Was na blogu byliście w Pizie, Florencji. Prawdziwą Tosjanią możecie sie zachwycić w okolicach Sieny ( Dolina Val d'Orcia, Pienza) 😉

   Usuń
  2. Własnie te toskańskie miasta i ich okolice bardzo nam się nie spodobały. Wolimy górzyste tereny na północ od Rzymu :)
   Ale dzięki za wskazówkę, zapamiętamy!

   Usuń
 6. Toskania wiosną cudowna jest, myśmy byli w kwietniu i absolutnie przecudownie było. :) totalnie zakochana stamtąd wróciłam i ciągle liczę, że tam wrócimy, ale ciągle tyle nowych miejsc jest do odwiedzenia, że ciągle to przekładamy. ;)
  pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiosenna Toskania prezentuje się wspaniale. Te wszystkie kolory. Aż chciałoby się spacerować i podziwiać wszystko na żywo. Przejeżdżałam przez Toskanię w listopadzie, ale zdecydowanie marzy mi się odwiedzenie tej pobocznej Toskanii, a nie tylko większych miast :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

O nas
Cześć tu Maja i Marcin (Travelki). W 2013 roku założyliśmy blog Travelek24.pl. Jesteśmy małżeństwem uwielbiającym podróżowanie samochodem na własną rękę. Włochy, Chorwacja i Grecja to wiodące kierunki naszych wojaży. W przerwach pomiędzy planowaniem kolejnych wyjazdów zdarza się nam polecieć także w dalsze, nieco bardziej egzotyczne miejsca. Każda nasza podróż kończy się jednak w tym samym miejscu. W Olsztynie na Warmii. To właśnie jego urokami i walorami cieszymy się na co dzień.