Włochy, wyspa Elba - Najpiękniejsze plaże cz. I

Wyspa Elba i jej najpiękniejsze plaże, mamy dla Was trzyczęściowy wpis. Dzisiaj przedstawiamy pierwszą część,
a w niej plaże: La vista, Padulella, Capo Bianco, Biodola, Sansone, Zuccale, Barabarca oraz Cavoli.
Na końcu wpisu zbiór kilku linków w które polecamy zajrzeć, jeśli wybieracie się na wyspę zesłania Napoleona.

Padulella
Plaża Padulella, Elba
Plaża La vista
Plaża znajduje się w północno-środkowej części wyspy, a konkretnie w jej stolicy - Portoferraio. Oddalona jest jedynie 1,5 km od największego portu promowego Elby. La vista to mała, kameralna plaża, która z pewnością spodoba się szukającym spokoju czy romantycznych chwil.

Elba
Plaża La vista, Elba
Elba
Plaża La vista, Elba
Plaża Padulella
Plaża Padulella jest jednym z najczęstszych motywów zamieszczonych na pocztówkach z Elby, co nie powinno nikogo dziwić, bo jest jedną z najpiękniejszych plaż na całej wyspie. To nasz zdecydowany faworyt pośród plaż na Elbie, morze w słoneczny dzień mieni się w różnych odcieniach turkusu, a duże, białe kamienie sprawiają, że woda jest niespotykanie przejrzysta. Przydadzą się tu buty do pływania, zejście do wody na boso po dużych, ruchomych kamieniach nie należy do najprzyjemniejszych :)

Położona jest w północno-środkowej części wyspy, niespełna 3 km na zachód od stolicy Elby. Aby na nią dotrzeć mamy do wyboru dwie trasy. Jedną polecamy raczej jeśli wybieracie się pieszo, drugą zaś, jeśli jedziecie samochodem. Zbliżając się do plaży Padulella od strony Portoferraio po prawej stronie należy wypatrywać drogowskazu. Udając się tą drogą dotrzemy pod szlaban, który pokonamy jedynie pieszo. Zdecydowanie warto to zrobić, ponieważ widoki są tu rajskie.

Tuż przed drogowskazem po przeciwnej stronie jezdni, do dyspozycji jest mały, (6-7 aut) bezpłatny parking. Niestety prawie zawsze zapełniony. Najlepiej przyjechać rano, aby upolować sobie tu wolne i bezpłatne miejsce parkingowe.

Alternatywnie można kierować się druga trasą (kier. drogowskaz Capo Bianco). Czeka tutaj spory płatny parking, który w czerwcu 2016 roku kosztował 8 Euro - niestety niezależnie od czasu postoju.

Elba
Plaża Padulella, Elba
Elba
Plaża Padulella, Elba
Elba
Plaża Padulella, Elba
Elba
Plaża Padulella, Elba
Elba
Plaża Padulella, Elba
Elba
My na plaży Padulella :)
Elba
Plaża Padulella, Elba
Plaża Capo Bianco
Capo Bianco to długa, ale i wąska kamienista plaża znajdująca się tuż obok Padulelli. Jeśli zaparkujecie samochód na wspomnianym już wyżej, płatnym parkingu (8 Euro), będziecie mieli obie plaże mniej więcej w podobnym zasięgu pieszym. Tak jak i na sąsiedniej plaży warto zabrać ze sobą buty do pływania, kąpiele będą wtedy zdecydowanie przyjemniejsze :)

Capo Bianco otoczone jest pięknymi, wapiennymi klifami, które o określonej porze dnia dadzą Wam schronienie przed palącym słońcem.

Elba
Plaża Capo Bianco, Elba
Elba
Plaża Capo Bianco, Elba
Elba
Capo Bianco, Elba
Elba
Capo Bianco, Elba
Elba
Capo Bianco, Elba
Elba
Płatny parking przy plaży Capo Bianco i Padulella
Plaża La Biodola
Plaża Biodola to jedna z niewielu piaszczystych plaż na całej Elbie, a szczególnie jeśli chodzi o jej północna część. Długa w pełni zorganizowana, na pewno przypadnie do gustu rodzinom z dziećmi. Pod samą plażę dojedziecie samochodem, mieści się tu rondo. W związku z czym nie ma parkingów :-/ Samochody parkują tu przy pasie wiodącym po wewnętrznej stronie szosy. Wiedzie ona z góry w dół....i tu należy szukać. My zaparkowaliśmy w dość znacznej odległości od plaży. Pora była już popołudniowa i bliżej nie mogliśmy nic znaleźć. No cóż, spacer w pełnym słońcu z bagażami nie należał do najprzyjemniejszych, ale było warto :)

Elba
La Biodola, Elba
Elba
La Biodola, Elba
Elba
La Biodola, Elba
Elba
La Biodola, Elba
Plaża Sansone
Plaża Sansone jest kolejną niewielką, kameralną plażą na Elbie. Nie ma tu barów, restauracji czy tłumów turystów. Plaża jest kamienista, a zejście do wody dość spadziste. Według nas w sam raz na spokojne chwile we dwoje lub małą imprezę ze znajomymi. Znajduje się ona w północnej części, niedaleko stolicy wyspy. Samochód zostawiamy przy głównej szosie (nie ma tu parkingu, samochody stają jeden za drugim na poboczu), dojście do plaży wiedzie w dół drogą gruntową. Nam zejście zajęło ok. 15 min.

*Zwiedzajcie po kolei : La Vista - Padulella - Capo Bianco - Sansone :)

Elba
Plaża Sansone, Elba
Elba
Plaża Sansone, Elba
Elba
Plaża Sansone, Elba
Plaża Zuccale
Plaża Zuccale to południe wyspy, a właściwie najbliższa okolica naszego hotelu. Prawdą jest, że gdybyśmy nie mieli do dyspozycji samochodu, ciężko byłoby nam dotrzeć tu pieszo. Mimo nie dużej odległości, musielibyśmy poruszać się po głównej drodze piechotą. Ruch był na niej niecodzienny :) Dojazd samochodem nie stanowi problemu. Duży, płatny parking znajduje się zaraz przy schodach wiodących w dół do plaży. W zacienionej części parkingu mamy do dyspozycji ławeczki oraz stoły.

Na plaży Zuccale można wypożyczyć leżaki, mieści się tu także mały fastfood. Ceny pizz, hot-dogów itp. są bardzo zbliżone do naszych, tylko że w Euro :)

*Na parkingu, parkomaty - Cena parkingu w czerwcu 2016r. - 1 h/1 Euro, całodobowy/5 Euro

Plaża Zuccale, Elba
Elba
Plaża Zuccale, Elba
Plaża Zuccale, Elba
Plaża Zuccale, Elba
Plaża Zuccale, Elba
Elba
Parking przy plaży Zuccale

Plaża Barabarca
Plaża Barabarca przedzielona jest jedynie klifem z plażą Zuccale. Dojazd wiedzie zatem tą sama drogą. W pewnym momencie na końcu drogi rozwidlenie. Na lewo wjazd na parking przy plaży Barabarca, zaś na prawo na parking przy Zuccale. Plaża tu jest piaszczysto-żwirkowa z pięknymi widokami na skaliste wybrzeże Elby. Do dyspozycji turystów mały bar oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego.

*My plażowaliśmy jednego dnia kilka godzin na Barabarca, a potem udaliśmy się pieszo na plażę Zuccale - spacer pomiędzy plażami zajmuje ok. 15 min , parking bezpłatny

Elba
Plaża Barabarca, Elba
Elba
Plaża Barabarca, Elba
Plaża Barabarca, Elba
Elba
Plaża Barabarca, Elba
Elba
Parking przy plaży Barabarca
Plaża Cavoli
Plaża Cavoli to długa, miejscami szeroka, piaszczysta plaża. Bezpośrednio przy plaży znajdują się trzy spore parkingi, które w czerwcu 2016 r. były bezpłatne. Położona jest w południowo-wschodniej części Elby. Do dyspozycji odwiedzających gastronomia, wypożyczalnia leżaków czy sprzętu wodnego.

Elba
Plaża Cavoli, Elba
Elba
Plaża Cavoli, Elba
Elba
Plaża Cavoli, Elba
Przypominamy, że do tej pory mogliście przeczytać jeszcze kilka innych wpisów dotyczących Elby.
Linki poniżej:

* Elba praktyczne informacje - kliknij tu -
* Elba, miasteczko Capoliveri - kliknij tu -
* Elba, wioska z piękną plażą Sant'Andrea - kliknij tu -


Komentarze

 1. Wspaniałe widoki. Rozmarzyłem się trochę, bo do mojego jakiegoś dłuższego wyjazdu jeszcze trochę. Chciałbym się przenieść na którąś z tych plaż nawet teraz. Czekam na kolejne części :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Każda plaża inna i piękna na swój sposób.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bajka, no tego mi trzeba, bo na pogodę u nas można tylko narzekać. Wspaniałe widoki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Urokliwe maja plaże no i ten kolor wody!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo piękne plaże, chętnie znalazłabym się na jednej z nich.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Każda piękna! Poleżałoby się:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

O nas
Cześć tu Maja i Marcin (Travelki). W 2013 roku założyliśmy blog Travelek24.pl. Jesteśmy małżeństwem uwielbiającym podróżowanie samochodem na własną rękę. Włochy, Chorwacja i Grecja to wiodące kierunki naszych wojaży. W przerwach pomiędzy planowaniem kolejnych wyjazdów zdarza się nam polecieć także w dalsze, nieco bardziej egzotyczne miejsca. Każda nasza podróż kończy się jednak w tym samym miejscu. W Olsztynie na Warmii. To właśnie jego urokami i walorami cieszymy się na co dzień.