W Sidari nie zaznaliśmy miłości

Kiedy latem zwiedzaliśmy wyspę Korfu nie mogliśmy pominąć Sidari, miejscowości okraszonej niezwykłą miłosną legendą. Miejscowość charakteryzuje klifowe wybrzeże w kolorze piaskowym i znajdujący się w niej "kanał miłości" ( Canal d'Amour) do którego nawiązuje legenda.

Sidari, Korfu

Panny, które przepłyną miłosny kanał, miały wkrótce zostać mężatkami. Ile osób dzięki temu odnalazło dozgonną miłość nie wiemy, na to pytanie musicie spróbować znaleźć samemu odpowiedź. My swoją miłość już odnaleźliśmy, dlatego naszym celem nie była kąpiel w Canal d'Amour :)

Sidari, Korfu

Sidari, które na stałe zagościło w wielu ofertach polskich biur podróży, chcieliśmy zobaczyć na własne oczy,
aby ostatecznie móc wyrobić sobie o nim zdanie. Jednak nie poczuliśmy tu chemii, nie takie miejsca lubimy.
Ta miejscowość niczym szczególnym nas nie urzekła.

Sidari, Korfu

Sidari, Korfu

Sidari, Korfu

Sidari, Korfu

Sidari, Korfu

Oczywiście nie można jej odmówić zupełnie uroku, znaleźliśmy jedno może dwa zakątki dla których warto było się tu wybrać, ale....ale... sama wyspa Korfu ma przecież do zaoferowania o wiele, wiele więcej.

Sidari, Korfu

Sidari, Korfu

Przyznamy, że wokół, miejsc podobnych do słynnego kanału miłości (Canal d'Amor) jest kilka i osobom takim jak my, nie koniecznie podróżującym z przewodnikami w ręku, może się w Sidari zamieszać w głowie.

Sidari, Korfu

Sidari, Korfu

Sidari, Korfu

Sidari, Korfu

Skał, skałek i klifów w Sidari nie brakuje, a jak się człowiek odpowiednio ustawi to na zdjęciach tło może wyglądać podobnie jak na Marsie czy Wielkim Kanionie, wszystko w rękach naszej wyobraźni.

Sidari, Korfu

Sidari, Korfu

Do dziś wspominamy niecodzienne chmury wznoszące się w oddali nad błękitnym morzem. Malowniczych zatok
z piaszczystymi plażami również nie można odmówić temu miejscu. Główną drogę ciągnącą się wzdłuż wybrzeża otaczają liczne tawerny, sklepy i hotele. Centrum Sidari, nie jest więc dla nas zbyt atrakcyjnym miejscem, raczej podróżujemy w poszukiwaniu widoków, krajobrazów i tego co stworzyła matka natura. Takim miejscem jest np. plaża Apotripit , żeby do niej dotrzeć trzeba jednak kawałek uciec od "turystyki" Sidari.

Sidari, Korfu

Postanowiliśmy zatem nie zamieszczać fotografii z wspomnianego centrum, bo i po co? Wierzcie, nie ma czego żałować! Pełno tego w internecie. Poza tym, doskonale znacie takie miejsca. wygląda podobnie jak w kurortach nad Bałtykiem.

Sidari, Korfu

Sidari, Korfu

Oczywiście są to tylko i wyłącznie nasze subiektywne odczucia związane z Sidari. Ostatecznie, nie żałujemy przyjazdu tutaj, a wręcz odwrotnie. Wyrobiliśmy sobie własne zdanie o tym miejscu.

Macie podobne zdanie o Sidari? Czy może zupełnie odmienne i bardzo wam się ta miejscowość podoba? Może dosięgła Was strzała Amora, przepływając kanał miłości..

Zachęcamy również do polubienia naszych profili na facebooku i instagramie na których znajdziecie jeszcze więcej ciekawostek oraz zdjęć o tematyce podróżniczej.

Jeśli szukasz ciekawego przewodnika po Korfu, zachęcamy Cię zabrać ten  <klik> . Jest niedrogi i w sam raz na pierwszą podróż na Korfu.

Komentarze

 1. Urocze miejsce, ale w porównaniu do pozostałych miejsc z Korfu takie sobie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mi się wasza relacja podoba.
  Pozdrawiam
  Kris

  OdpowiedzUsuń
 3. Widoki jak w Raju! Idealne miejsce! Pozdrawiam i zapraszam do udziału w zabawie na moim blogu! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na Waszych zdjęciach to miejsce prezentuje się całkiem nieźle, nawet jak w rzeczywistości nie urzeka. Ja tam bym mogła je zobaczyć, czemu nie;)

  OdpowiedzUsuń
 5. gdyby tylko od przepłynięcia kanału zależało pomyślne małżeństwo to myślę, że mogłabym już się szykować na porażkę, bo nie umiem pływać i wody się boję :D
  ale samo miejsce wygląda bardzo urokliwie, ale może to fakt, że nie ma na nim zbyt wielu ludzi i sprawia wrażenie jakby nie było turystyczną destynacją dla setek turystów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fakt na zdjęciach nie widać wielu turystów, ale to tylko zasługa tego, że były robione przed sezonem w godzinach popołudniowych. Zazwyczaj unikamy tłumów ;)

   Usuń
 6. Mi się podoba to Sidari :) Nie widziałam na własne oczy więc trudno mi odnieść się, ale wygląda dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ah... te legendy ;) Miejsce niczego sobie, ale rzeczywiście są tam chyba ładniejsze.

  OdpowiedzUsuń
 8. Miejsca nie znam bo Grecja dopiero odkrywana przeze mnie, ale chyba nawet nie planujemy jechać w najbliższym czasie, dlatego chętnie czytam Wasze relacje.
  Myślimy coś o Ameryce płd- ale to jeszcze jest na etapie planowania :)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

O nas
Cześć tu Maja i Marcin (Travelki). W 2013 roku założyliśmy blog Travelek24.pl. Jesteśmy małżeństwem uwielbiającym podróżowanie samochodem na własną rękę. Włochy, Chorwacja i Grecja to wiodące kierunki naszych wojaży. W przerwach pomiędzy planowaniem kolejnych wyjazdów zdarza się nam polecieć także w dalsze, nieco bardziej egzotyczne miejsca. Każda nasza podróż kończy się jednak w tym samym miejscu. W Olsztynie na Warmii. To właśnie jego urokami i walorami cieszymy się na co dzień.