Olsztyn świątecznie

Bardzo lubimy klimat Świąt Bożego Narodzenia, pięknie oświetlone miasta, przystrojone wystawy sklepowe i panującą wokół świąteczną atmosferę. Dlatego też wybraliśmy się w ostatni piątek na olsztyńską starówkę na której odbywał się "Warmiński Jarmark Świąteczny". Olsztyn w tym roku wygląda wyjątkowo pięknie, miasto ukończyło dużo zaplanowanych inwestycji na czym z całą pewnością zyskało centrum, którego duża część została przy okazji wyremontowana.


Nasz spacer zaczęliśmy od strony mostu Jana z którego udaliśmy się w stronę ratusza. Po drodze mijając świątecznie przystrojone witryny sklepów i restauracji.

Warmiński Jarmark Świąteczny w Olsztynie to stosunkowo młode wydarzenie, pierwszy raz odbył się w 2009 roku. Na ulicach Starego Miasta na mieszkańców oraz przyjezdnych czeka sporo atrakcji. Odwiedzający mogą w specjalnie na tę okazję przystrojonych straganach zasmakować typowo regionalne przysmaki oraz napić się grzanego wina. W tych dniach odbywają się również liczne koncerty i występy, a na rodziny z dziećmi czeka św. Mikołaj, labirynt z bajki "Alicja w Krainie Czarów" i karuzela wiedeńska.

Podczas Warmińskiego Jarmarku Świątecznego kamienice Starego Miasta są kolorowo oświetlane, a po zmroku wygląda to naprawdę imponująco.

Można było się zaopatrzyć w liczne regionalne wędliny i sery, których nie powinno zabraknąć na świątecznych stołach.
Nam najbardziej do gustu przypadła jednak okolica ratusza. Przed którym w tym roku pojawiła się piękna, duża bombka, która wspaniale komponuje się z równie pięknie oświetlonym ratuszem.
Jak widać Święta Bożego Narodzenia już tuż tuż....brakowało jedynie śniegu. Na powrocie postanowiliśmy jeszcze sfotografować Wysoką Bramę, która przecież jest nierozłącznym symbolem olsztyńskiego Starego Miasta.
Komentarze

 1. Tak wielka bombka przypomina mi tą którą widziałam ostatnio pod Galerią Kazimierz w Krakowie. Uwielbiam miasta udekorowane na Boże Narodzenie.

  OdpowiedzUsuń
 2. przepieknie! już się nie mogę doczekać jarmarku u nas ;D
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas też jest taka duża bombka tylko czerwona:) Ratusz przepięknie oświetlony, w ogóle miasta teraz pięknie wyglądają.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też ostatnio byliśmy na Jarmarku, ale tym Wrocławskim ;)Uwielbiam ten klimat! Chyba każde miasto tak ozdobione, wygląda naprawdę wyjątkowo :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękna atmosfera świąteczna. Cudne zdjęcia.
  Moc pozdrowień.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam, jak miasta przystrajają się w migotliwą świąteczną szatę. Olsztyn wygląda wspaniale!

  OdpowiedzUsuń
 7. Gdyby tak jeszcze śnieg poprószył... :)
  Wesołych Świąt.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

O nas
Cześć tu Maja i Marcin (Travelki). W 2013 roku założyliśmy blog Travelek24.pl. Jesteśmy małżeństwem uwielbiającym podróżowanie samochodem na własną rękę. Włochy, Chorwacja i Grecja to wiodące kierunki naszych wojaży. W przerwach pomiędzy planowaniem kolejnych wyjazdów zdarza się nam polecieć także w dalsze, nieco bardziej egzotyczne miejsca. Każda nasza podróż kończy się jednak w tym samym miejscu. W Olsztynie na Warmii. To właśnie jego urokami i walorami cieszymy się na co dzień.