Olsztyn - miasto piętnastu jezior cz. II

Dziś kontynuacja naszego dwuczęściowego wpisu o Olsztynie. Tym razem przedstawimy kilka dobrze znanych nam jezior z Olsztyna i okolic. Kto przegapił pierwszą część wpisu znajdzie ją tutaj.

Jeziora Olsztyn


Jezioro Ukiel, nazywane przez większość olsztynian jeziorem krzywym jest największym i najgłębszym zbiornikiem wodnym w mieście. Położone jest w północno-zachodniej części miasta, łatwo dostać się tutaj olsztyńską komunikacją miejską (MPK) lub rowerem licznymi ścieżkami rowerowymi. Osoby lubiące aktywny wypoczynek zachęcamy do wycieczki rowerowej wokół jeziora ciekawą trasą wiodąca głównie przez lasy. Tutaj mamy swoje dwa ulubione miejsca "Słoneczną polane" przy lotnisku oraz urokliwą małą polane w Łupstychu.


Jezioro Ukiel (Krzywe) mapa

Polana w Łupstychu zdjęcia


Jeziora Olsztyn

Jeziora Olsztyn

Jeziora Olsztyn

Jeziora Olsztyn

Słoneczna Polana (Sielska 38, niedaleko lotniska) zdjęcia


Jeziora Olsztyn

Jeziora Olsztyn

Jeziora Olsztyn

Kolejnym wartym odwiedzenia olsztyńskim jeziorem jest Skanda. Akwen położony jest we wschodniej części Olsztyna, a w okresie letnim jest popularnym kąpieliskiem wielu olsztynian. Również tutaj łatwo dostać się komunikacją miejską, należy jednak pamiętać że z większości miejsc Olsztyna nie obędzie się bez przesiadki.


Jezioro Skanda mapa

Jezioro Skanda zdjęcia


Jeziora Olsztyn

Jeziora Olsztyn


Jeziora Olsztyn


Co prawda jezioro Kielarskie nie leży już w Olsztynie tylko w sąsiedniej gminie to jest do niego całkiem niedaleko i doskonale może posłużyć jako ciekawa alternatywa dla osób znudzonym olsztyńskimi jeziorami. Nad jeziorem znajduje się wieża widokowa z której możemy zobaczyć całe jezioro i okolice. Niestety nie ma tutaj bezpośredniego dostępu do jeziora, pozostaje zatem leniuchowanie na kocu czy grilowanie z przyjaciółmi.


Jezioro Kielarskie mapa

Jezioro Kielarskie zdjęcia


Jeziora Olsztyn

Jeziora Olsztyn

Jeziora Olsztyn

Jeziora Olsztyn

Jeziora Olsztyn

Jeziora Olsztyn

Jezioro Kortowskie
 leży w południowo-zachodniej części Olsztyna, a jego plaża znajduje się na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Miejsce popularne i chętnie przez nas odwiedzane, wokół jeziora jest wiele ścieżek zachęcających do pieszych wędrówek oraz wycieczek rowerowych. W pobliskiej przystani można delektować się smacznymi daniami siedząc na urokliwym tarasie z widokiem na jezioro. Przystań kortowska prowadzi także wypożyczalnie sprzętu wodnego, gdzie za niedużą opłatą można wypożyczyć kajak, rower wodny czy deskę surfingową.


Jezioro Kortowskie mapa


Jezioro Kortowskie zdjęcia


Jeziora Olsztyn

Jeziora Olsztyn

Jeziora Olsztyn

Komentarze

 1. ach Olsztyn i te cudne jeziora- uwielbiam. :) i szalenie żałuję, że mam tam z Krakowa tak strasznie daleko, że weekendowe wyjazdy zdecydowanie odpadają. a szkoda, bo to naprawdę absolutnie fantastyczna okolica, co te zdjęcia tylko potwierdzają. ;)
  pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. jak wszystko pójdzie dobrze to w 2015 nareszcie odwiedzimy Mazury! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdjęcie kaczki piękne! Przyciąga wzrok.

  OdpowiedzUsuń
 4. Co jeszcze ciekawego można robić nad jeziorami?

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej, osobiście zupełnie zgadzam się z powyższym !

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

O nas
Cześć tu Maja i Marcin (Travelki). W 2013 roku założyliśmy blog Travelek24.pl. Jesteśmy małżeństwem uwielbiającym podróżowanie samochodem na własną rękę. Włochy, Chorwacja i Grecja to wiodące kierunki naszych wojaży. W przerwach pomiędzy planowaniem kolejnych wyjazdów zdarza się nam polecieć także w dalsze, nieco bardziej egzotyczne miejsca. Każda nasza podróż kończy się jednak w tym samym miejscu. W Olsztynie na Warmii. To właśnie jego urokami i walorami cieszymy się na co dzień.